Zaproszenia dla rodziców na ślub

Wybierając zaproszenia na ślub można zdecydować się na to, aby wszystkie były takie same, albo pomyśleć nad tym czy dla niektórych gości nie powinny one się różnić od pozostałych. Chodzi oczywiście o wyjątkowych gości takich jak np. rodzice lub świadkowie. Jeśli chcemy, aby wszystko było perfekcyjne to zdecydujmy się na to, by zaproszenia dla rodziców na ślub miały nieco inna formę. Nawet, jeżeli rodzice mieszkają blisko lub nawet dokładają finansowo do wesela, to dobre wychowanie wymaga, żeby wręczyć zaproszenia ślubne dla rodziców osobiście.

Jakie są propozycje w pomyśle na takie zaproszenie? Przód zaproszenia może zostać ten sam, ale treść może mieć inny charakter. Przede wszystkim inny powinien być początek zaproszenia na ślub dla rodziców np. Kochani rodzice mamy przyjemność zaprosić Was uroczyście na nasz ślub…, Najdrożsi rodzice pragniemy zaprosić Was na nasz ślub…., Drodzy rodzice przyjmijcie od nas zaproszenie na nasz ślub… itd.

W takim zaproszeniu można w ogóle pominąć formułkę związaną z prośba o potwierdzenie przybycia do podanego terminu oraz numery telefonów, bo te na pewno rodzice bardzo dobrze znają, a co do przybycia na wesele to jest to raczej sprawa oczywista. Wyjątkiem mogą być pewne sytuacje rodzinne, które odbiegają od normy m.in. konflikt z rodzicami lub bardzo rzadki kontakt. Wówczas zaproszenie raczej powinno zawierać wszystkie informację co pozostałe zaproszenia dla gości.

Jeżeli rodzice fundują w całości wesele to wypada także zrezygnować ze zdań, które mówią o preferowanych przez parę młodą prezentach lub nie przynoszeniu kwiatów, a w zamian podarowanie np. butelki wina, książek, kuponów lotto i innych.